Biyometrik, kart ve mobil cihaz tanıma teknolojileri; kullanıcıların kontrollü ve hızlı işlemler yapmasını sağlayarak daha güvenli bir yapı oluşturuyor.

MİA Teknoloji sahip olduğu kimlik doğrulama teknolojisi; yüz tanıma, iris tanıma, parmak izi, parmak damar izi, akıllı kart ve akıllı mobil cihaz kimlik doğrulama çözümleriyle sektörde en iyilerinin arasındadır. Kimlik doğrulama teknolojileri, müşteri ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmaktadır. Kimlik doğrulama türlerinin bir arada kullanılması daha güvenilir bir sistem sağlar.

Başlıca uygulama alanları giriş-çıkış yönetimi, sınır güvenliği, ulusal kimlik, göçmen kontrolü, duygu analizi, toplu taşıma ödeme ve alışveriş ödeme yönetimi gibi yüksek düzeyde güvenlik yönetimi gereken yerlerdir. Ancak Biyometrik Kimlik Doğrulama Teknolojisi, günümüzde kimlik taklit etme, güvenlik zaafiyeti gibi risklerin daha da artışıyla özgünlüğün ve gizliliğin korunmasında diğer kimlik tanıma teknolojilerine göre daha önemli bir faktör haline gelmiştir.

Yüz Tanıma

MİA yüz tanıma teknolojisi, kendi bünyesinde geliştirilen ve gerçekleşen Ar-Ge süreçleriyle son teknolojiyi kullanarak yüksek doğrulukta kimlik doğrulaması yapar. Gelişmiş yüz tanıma teknolojisi 1-1 ve 1-N hızlı yüz eşleştirme ve yüz kalite analizi yaparak sistemin yüksek performansını ve güvenirliğini garanti eder. Sahtecilik algılamaya karşı geliştirilmiştir. Geçiş sistemlerinden, biyometrik ödemelere kadar çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

İris Tanıma

İris tanıma gözün içinde bulunan korneanın arkasındaki renkli kısım olup göz bebeğini çevrelemektedir. Yüzün büyük bölümünün kapalı olduğu, parmakların kullanmaya müsait olmadığı durumlarda iris tanıma teknolojisi çok uygun bir biyometrik tanıma yöntemidir. MIA İris tanıma teknolojisi kullanmış olduğu kamera teknolojisi ile az ışıklı ortamlarda bile kullanılır. Kullanım alanları sınır güvenliği gibi kritik yerlerde oldukça tercih edilmektedir.

Parmak İzi Tanıma

MİA parmak izi tanıma teknolojisi, biyometrik tanımlama çalışmaları arasında yapılan ilk tanıma teknolojisidir. Kullandığı bu gelişmiş teknoloji yüksek performans özelliklerine sahip olup birçok alanda kullanılarak tanınmıştır. Kişinin hayatı boyunca değişim göstermeyen bu benzersiz yapı çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Parmak Damar İzi Tanıma

MİA parmak damar izi tanıma teknolojisi, parmak uçlarında bulunan damarları tespit ederek ve damarların görüntülerini analiz ederek kişiyi tanımlar. Bunun taklit edilmesi ve çalınması zordur. Parmak damar izi ve parmak izi teknolojisi beraber kullanılarak güçlü bir güvenlik sağlar.

Akıllı Kart Tanıma

MİA akıllı kart tanıma teknolojisi, akıllı kartların içerisine bir mikroçip veya yazılım yüklenerek oluşturulmuş kartlara tanımlar. Mifare, RFID ve proximity olarak çeşitleri bulunmaktadır. Bu kart tiplerinin sahip olduğu özelliklerle bir çok alanda maliyet düşürme ve hız avantajı kazandırmaktadır. Alışveriş ödemeleri, toplu taşıma, kişi tanıma ve turnike, kapı gibi geçiş noktalarında kullanıcıların işlemlerini gerçekleştirmesini sağlar.

Akıllı Mobil Cihaz Tanıma

MİA akıllı mobil cihaz tanıma teknolojisi, telefonlarda bulunan NFC özelliğini kullanarak tanımlar. NFC özelliği telefon ile yakındaki NFC özelliği bulunan bir cihaz arasında bağlantı kurmasını sağlayan teknolojiyi sağlar. NFC genel anlamıyla dosya ve bilgi alışverişi yaptığı için paylaşma, tanımlama ve ödeme alanlarında kullanılır. Akıllı telefonlardaki bu NFC özelliği günümüzde; banka ve kredi kartı, toplu taşıma kartlarına alternatif olarak bir kullanımı sunar.

Biyometrik Geçiş Kontrol
Sistemleri

Biyometrik geçişler, kullanıcının biyometrik verilerini kullanarak kimlik doğrulaması ve erişim yapabilen kullanıcılar listesinden eşleştirme yaparak geçişini sağlar. Bu bazen bir odaya, binaya veya bölgeye girişlerini kısıtlayan ve senaryo oluşturabilen bir yapıdadır. Diğer güvenlik sistemleriyle entegre olarak çalışan uygulanabilir bir sistemdir.

  • Yüz tanıma, iris tanıma, parmak izi, parmak damar izi, biyometrik, akıllı kart veya mobil cihaz seçenekleri ile geçişler

  • Turnike, bariyer, kapı gibi güvenlik noktaları ile entegre çalışma

  • Merkezi izleme ve yönetim

ID-100B

Kullanıcıların biyometrik tanıma ve kart okuma fonksiyonlarının kullanılmasıyla geçiş kontrol işlemlerini gerçekleştirir.

Görüntüle